Android Mobil Uygulama Kursu
CUMARTESİ - PAZAR
(09:30 - 13:30)
KURS PUANI 4.8 (29 YORUM)
22
HAZİRAN
2024
%
Ekstra
25 İndirim
180
SAAT
100%
BAŞARI
CANLI
DERS
Peşin Fiyatına
225,00 x 5
Taksit İmkanı
28
KASIM
2024
Bu Fiyat İçin
Son -7 Gün
1.125,00
843,75

Bu bölümde Android işletim sistemi hakkında bilgiler verilir. Android üzerinde uygulamaların çalışma mantığı hakkında bilgiler verilir. Google Play Stor'un çalışma mantığı öğretilir.

Bu bölümde Temel java programlama öğretilir. Değişken, döngü operatör, fonksiyon gibi programlama konuları uygulamalı olarak işlenir.

Bu bölümde Android Studio IDE'si arayüzü öğretilir. Kullanıcıların bu arayüzü kendilerine göre özelleştirmeleri sağlanarak daha kolay bir geliştirme ortamı yaratmaları sağlanır. Ardından Android studio'da simülasyon aracı tanıtılır. Simülasyonun nasıl kullanılacağına ilişkin bilgiler verilir.

Bu bölümde uygulamaların mobil cihazların donanımlarına erişimlerinin istenmesi ve bu donanımların amaçlarımız için kullanılması süreçleri en ince ayrıntısıyla uygulamalı olarak öğretilir.

Bu bölümde ileri düzey mobil uygulamalar yaptırılır. Ardından bu uygulamaların Google Play'da yayınlanamsı süreçleri uygulamalı olarak öğretilir.

Haziran Ayı Eğitim Takvimi
Kod Kurs Tarihi / Günleri Saatleri Ücret Bilgi
15
Cumartesi - Pazar
22.06.2024 - 28.11.2024
09:30 - 13:30
1.125,00
843,75
16
Cumartesi - Pazar
29.06.2024 - 05.12.2024
14:00 - 18:00
1.125,00
843,75

BURAYA TASARIM YAPILMAMIŞ, TASARIMI YAPILACAK

Mobil yazılım, mobil cihazlar ile uyum sağlayabilecek kodsal yazılımlardır. Mobil yazılımlarda önemli olan unsur mobil cihazın işletim sisteminin ne olduğudur. Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler, akıllı televizyonlar vb diğer cihazlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Dolaysıyla akıllı cihazlarda kullanılan mobil uygulamalar ve bunların yazılımsal olarak nasıl geliştirildiğine dair araştırmalar giderek önemini artırmaktadır. Bu durum da marka ve şirketlerin varlığını bu cihazlar ve mobil uygulamalarda varlığını sürdürme yarışını ortaya koymaktadır. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte iletişim kanalları, firmaların varlıklarını sürdürme stratejileri, ürün ve hizmetlerin satışına yönelik stratejiler ve iş geliştirme platformları web ve mobil olarak farklılık gösterdi. Bu farklılık mobil uygulamaların önemini daha da artırdı. Mobil uygulama geliştirme; akıllı telefon, tablet, tv vb akıllı cihazların donanımsal ve ürün özelliklerinin etkili bir şekilde çalışması için optimize edilmiş yazılım oluşturulması ve bu yazılım geliştirilmesidir. Mobil uygulama geliştirme işlemi ağ bağlantısı ile çalışabildiğinden yüklenebilir yazılım paketleri oluşturularak ilgili cihaz özelliği taşıyan uygulama programlama arayüzü (API) ile veya ilgili cihazlarda test edilir. Mobil uygulamalar geliştirilirken uygulama geliştiriciler proje aşamasında özen göstermesi gereken bazı adımlar vardır. Bunlar; doğru strateji seçimi, uygulama için gerekli olan kaynakların verimli kullanımı, kullanıcı deneyimi, bütçe, zaman ve güvenlik önlemleridir.

Mobil uygulamaları hayatımızın her alanında kullanmamız mümkündür. Televizyon, klima gibi uzaktan kumanda özelliği olan cihazları kontrol etmek için, insanlarla iletişim kurabilmek için, ürün satın almak için kullanabiliriz. Bazı mobil yazılımlar ile teknolojik aletleri daha kolay kullanabiliriz. Buna örnek verecek olursak; cep telefonlarının flaş özelliğini el feneri olarak kullanmak. Yazılımları geliştirme konusunda uygulama geliştiricilere detaylı bilgi veren google playstore da yayınlanmış olan yazılımın kaç kullanıcısının uygulama hatası aldığını ve ne şekilde düzenlenebileceğinin bilgisini vererek yazılımcılara uygulama hatalarının giderilmesine yardımcı oluyor.

Java Programlama Dili kullanılır.

Bu soruya hem evet hem hayır cevabı verilebilir. Evet çünkü IPhone üzerinde bir uygulamanın çalışması için swift programlama dili bilinmesi gerekirken Android için Java bilinmesi gerekir. Hayır çünkü artık Crossplatformlar mevcut. Yani siz javayı öğrendiğiniz taktirde yazdığınız uygulamayı çeşitli platformları kulalnarak istediğiniz programlama diline çevirebilir ve istediğiniz platformda kullanabilrisiniz. Bu platformların en önce geleni google'ın platformlarıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi alınmak istenirse eğitimlere katılınabilir. Örneğin Android Kursu içerisinde bu konu işlenmektedir.

Bilgi İstek Formu

CUMARTESİ - PAZAR
(09:30 - 13:30)
KURS PUANI 4.8 (29 YORUM)
22
HAZİRAN
2024
%
Ekstra
25 İndirim
180
SAAT
100%
BAŞARI
CANLI
DERS
Peşin Fiyatına
225,00 x 5
Taksit İmkanı
28
KASIM
2024
Bu Fiyat İçin
Son -7 Gün
1.125,00
843,75

Başarı Hikayesi

Vektörel Bilişim
Suna Kurul
19.05.2020

Canlı derslerimiz ödevler ve uygulamalar ile gittikçe verimli geçiyor.

Öğrenci Çalışmaları

Vektörel Bilişim Hakkımızda
Resim Açıklama