yapay zeka kursu

Bu bölümde yapay zeka kavramı en ince ayrıntısı ile öğretilir. Makina öğrenmesi derin öğrenme konularına ilişkin kavramlar katılımcılarla derinlemesine incelenir.

Bu bölümde python programlama dili öğretilir. Değişken, döngü, operatör, fonksiyon gibi temel programlama dili mantığı öğretilir.

Bu bölümde OpenCV Kurulumu yapılır. Videolarda OpenCV kullanımına ilişkin örnek uygulamalar yapılır. Bu ksıımda eşikleme, renk filtreleme, blur ve smooth işlemleri template uyumu gibi konular derinlemesine işlenir. Ardından Corner detection feature matching brute force MOG Background reduction konuları uygulamalı olarak işlenir. HearCascade ile face detection, face recognition konuları ile yüz tanıma işlemleri uygulamalarla öğretilir.

Bu bölümde doğal dil işlemeye giriş yapılır, space matrix ve imla işaretleri ile büyük küçük harfler konusu işlenir. Ardından kelime gövdeleri (stemmer) ve kelime vektörü sayaçlarla sınıflandırma işlemleri uygulamalı olarak öğretilir. Bu konu sonunda konuşmayı yazıya dökme işlemleri rahatlıkla yapılabilir.

Bu bölümde python içerisinde deep learning ile ilgili kütüphane kurulumları anlatılır. Neural network ve Neurons konuları ile activation functions ve katmanlar öğretilir. Perceptrons, Gradient Descendent,stochastic,Batch, Backpropogation/ForwardPropogation, Convolutional Neurel Networks konuları aktarılır ve ileri düzey yapay zeka uygulamaları yaptırılır.Ardından Recurrent Neural Networks öğretilerek buna ilişkin de bir uygulama yapılır.Son noktada Early Stopping and Dropout konusu işlenir ve katılımcılar projelerini yayınlayarak kursu tamamlar.

BURAYA TASARIM YAPILMAMIŞ, TASARIMI YAPILACAK

Python Programlama Dili Kullanılır. Çünkü Python dili içerisinde yapay zeka ile ilgili oldukça zengin kütüphaneler mevcuttur.

Yapılan bir yazılımın veri toplaması sonucu bu verileri algoritmik olarak kategorize etmesi ve hiç bilinmeyen verilerin düzenli şekilde yazılımın veritabanına kaydedilmesidir.

Bilgi İstek Formu

Başarı Hikayesi

Vektörel Bilişim
Harun Çeşni
04.02.2016

Yapay zeka kursu ile ufkum açıldı. Öncelikle Python Eğitimi aldım. Sonrasında yapay zeka ile görüntü işleme konusunda çok ilerledim. Teşekkür ederim Vektörel Bilişim ve değerli hocam Alper Hoca.

Öğrenci Çalışmaları

Vektörel Bilişim Hakkımızda
Resim Açıklama