Rhino Kursu

bu bölümde Rhinoceros programının arayüzü öğretilir. Temel endüstri ürünleri hakkında bilgiler verilir.

Rhinoceros'un esas amacı yüzey modellemedir. Bu yüzden yüzey modelleme konusu üzerinde özellikle durulmaktadır. Bu ünitede bol uygulama yapılır. Her öğrenci istediği bir endüstriyel ürünün tasarımını yapar yhüzey modellemesini gerçekleştirir.

Bu bölümde ürünün teknik çizimlerine ağırlık verilir. Çünkü buradaki amacımız tasarımlanan ürünün imalatının da yapılmasını sağlamak olduğu için teknik çizime ilişkin sunumun yapılabilir olması gereklidir.

Rhinoceros ile tasarımlanan bir ürüne ilişkin animasşyon istenebilir. Bu durumda Rhino'nun animasyon araçları büyük ölçüde işimizi çözecektir. Bu sayede sunumlarımızı animasyonlu şekilde yapmamız neticesinde daha profesyonel sunumlar yapabilir hale geliriz.

Bu bölümde foto-gerçekçi render alınabilmesi için rhino içerisinde gerekli tüm ayarlar yapılır. isteğimiz tek kare render ya da animasyon şeklinde bir video olabilir. Bu bölümde katılımcılar ders boyunca oluşturdukları projelerin renderlarını alırlar ve sunuma hazır hale getirirler.

BURAYA TASARIM YAPILMAMIŞ, TASARIMI YAPILACAK

Eğer endüstriyel ürün tasarımları yapmak istiyorsanız size en çok katkı sağlayacak program rhinoceros'dur.

Evet rhino ile AutoCAD, Solidworks, 3Ds Max gibi vektörel tabanlı teknik çizim programları birbirleri ile geçişlere sahiptir. Yani farklı bir programda yaptığınız bir çalışmayı rhino içerisine alabilir, ya da rhino'da yaptığınız bir projeyi farklı programlara aktarabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Başarı Hikayesi

Vektörel Bilişim
Hasan Bayram
14.09.2020

Çok verimli bir eğitim oldu.Çok teşekkürler

Öğrenci Çalışmaları

Vektörel Bilişim Hakkımızda
Resim Açıklama