Java & Android Kursu
CUMARTESİ - PAZAR (SABAH)
(09:30 - 13:30)
KURS PUANI 4.8 (29 YORUM)
13
AĞUSTOS
2022
%
Ekstra
15 İndirim
150
SAAT
100%
BAŞARI
CANLI
DERS
Peşin Fiyatına
2.125 x 5
Taksit İmkanı
24
ARALIK
2022
Bu Fiyat İçin
Son 4 Gün
12500
10625

Bu bölümde Java dili ile ilgili temel bilgiler sunulacaktır. Java dilinin diğer dillere göre avantajlarından bahsedilecektir. Ardındna değişkenler, operatörler, karar yapıları, döngüler ve fonksiyonlar gibi temel programlama kavramları anlatılmaktadır.

Öncelikle nesne yönelimli programlamanın temelleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ardından sınıf ve metod kavramları anlatılmaktadır. Katlıtım, encapsulation ve polimorfizm gibi konular ile nesne yönenelimli programlamanın ileri konularına değinilmektedir. Son olarak string işleme, istisnalar, giriş/çıkış işlemleri, threading ve eş zamanlı çalışma gibi konular ile bu bölüm tamamlanmaktadır.

Bu bölümde Oracle veritabanı uygulamaları üzerinde durulmaktadır. SQL komutları ile Oracle veritabanında sorgu ve filtreleme işlemleri açıklanmaktadır. Kullanıcı Erişim Kontrolleri ve Şema Nesneleri Yönetimi ile ileri düzey Oracle veritabanı işlemlerine değinilmektedir.

Hibernate, Java ortamları için en popüler nesne-ilişkisel haritalama çerçevesidir. Büyük kurumsal uygulamalarda nesne ilişkisel eşleme zordur. Bu bölümde kursiyerler, nesne-ilişkisel haritalama kavramlarını ve nesne kalıcılığını ele almak için Java'da bulunan çeşitli sorunları ve seçenekleri öğrenirler. Bu temel bilgilerle kurs, daha sonra Hazırda Bekletme nesne kalıcılığının ve yapılandırmasının temellerini araştırır. Ayrıca Hazırda Bekletme eşleme, sorgular, işlemler ve eşzamanlılık ayrıntılarını da inceler.

Bu bölüm, Java ortamında basit bir web hizmeti sunucusunun ve istemcisinin (JaxWS) nasıl oluşturulacağını ve dağıtılacağını gösterir.

Spring framework, sağlam Java uygulamalarını çok kolay ve çok hızlı bir şekilde geliştirmek için kapsamlı altyapı desteği sağlayan açık kaynaklı bir Java platformudur. Spring, kurumsal Java için en popüler uygulama geliştirme çerçevesidir. Dünya çapında milyonlarca geliştirici, yüksek performanslı, kolayca test edilebilir ve yeniden kullanılabilir kod oluşturmak için Spring Framework'ü kullanır.

Bu bölüm, basit bir Android uygulamasının nasıl oluşturulacağını açıklar. İlk önce, bir "Merhaba, Dünya!" oluşturmayı öğreniyorsunuz. Ardından Android programlamanın temelleri üzerinde durulmaktadır.

Ağustos Ayı Eğitim Takvimi
Kurs Tarihi / Günleri Saatleri Ücret Bilgi
Pazartesi - Çarşamba - Cuma
01.08.2022 - 25.11.2022
18:30-21:30
14375
12500
Cumartesi - Pazar (Sabah)
13.08.2022 - 24.12.2022
09:30-13:30
12500
10625
Öğrenci çalışmalarını görmek için Tıklayınız

Java, popülaritesinde herhangi bir düşüş belirtisi göstermeyen ve bu nedenle öğrenmeye değer güçlü bir programlama dilidir. Çoğu geliştirici, öğrenmesi oldukça kolay olduğu için ilk programlama dili olarak Java'yı seçmektedir.

Java'nın bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri platform bağımsızlığıdır. Java ile yazılan uygulamaları Java Runtime Environment (JRE) kurulu herhangi bir ortamda çalıştırmak mümkündür. Diğer yandan Java uzun zamandır piyasada olduğu için global ölçekteki birçok kurum Java kullanmaktadır.

Android'in açık platformu, dünyanın dört bir yanındaki insanların her zamankinden daha fazla bilgiye ve fırsata erişmesine yardımcı olmaktadır. Android platformu, cihaz üreticilerinin rekabet etmesine ve yenilik yapmasına olanak tanır. Uygulama geliştiricileri, büyük kitlelere ulaşabilir ve güçlü işletmeler kurabilir. Diğer yandan mobil cihazların hayatımızdaki yeri gittikçe artmaktadır. Telefonlardan giyilebilir teknolojilere kadar birçok ürün Android ile çalışmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında Android platformunun önümüzdeki süreçte daha da güçleneceğini ve kullanılacağı beklenmektedir.

Bu durum Android platformu uygulama geliştiren yazılımcılara büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacaktır.

Bilgi İstek Formu

CUMARTESİ - PAZAR (SABAH)
(09:30 - 13:30)
KURS PUANI 4.8 (29 YORUM)
13
AĞUSTOS
2022
%
Ekstra
15 İndirim
150
SAAT
100%
BAŞARI
CANLI
DERS
Peşin Fiyatına
2.125 x 5
Taksit İmkanı
24
ARALIK
2022
Bu Fiyat İçin
Son 4 Gün
12500
10625

Başarı Hikayesi

Vektörel Bilişim Öğrenci Yorumları
Sinem Soylu
16.09.2020

Gerçekten iyi bir java yazılımcısı olmak istiyorsanız buraya kayıt olun. Şahsen yazılım alanında aldığım ikinci eğitim.

Öğrenci Çalışmaları

Vektörel Bilişim Hakkımızda
Resim Açıklama